Jackowski usunięty z klubu PiS? Ujawnił, że władze partii szantażowały żonę jednego z senatorów

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki stwierdził w czwartek, że jest bardzo prawdopodobne, że senator Jan Maria Jackowski zostanie usunięty z klubu. – Nie tylko głosuje, ale i wypowiada się niezgodnie z naszymi przekazami medialnymi – podkreślił Terlecki.

   

Wicemarszałek Sejmu nawiązał tu do faktu, że Jackowski nie poparł podczas głosowania w izbie wyższej parlamentu – mimo że nakazywała mu to dyscyplina partyjna – „Piątki dla zwierząt”, w której promowanie zaangażował się osobiście prezes PiS Jarosław Kaczyński. Znany publicysta prawicowy krytykował również ustawę za zapisy, które uderzają w polskich rolników.

Jackowski, komentując w Sejmie słowa Terleckiego”, ujawnił fakt szantażowania przez władze PiS żony jednego z senatorów partii rządzącej.

   

– Współmałżonkę tej osoby zaproszono do zakładu pracy i powiedziano, że jeśli ten senator zagłosuje niezgodnie z oczekiwaniami kierownictwa PiS, to ta osoba straci pracę, a jest to akurat rodzina w trudnej sytuacji materialnej. Te metody pozostawiam bez komentarza – oświadczył dziennikarzom Jackowski.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News