Rząd przedstawił nowe informacje w sprawie luzowania obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa. Zgodnie z decyzją, rząd postanowił otworzyć między innymi kina i teatry. Mają zostać otwarte od dnia 6 czerwca. Wiele osób zastanawia się jak będzie wyglądała wizyta w tych miejscach i czy będzie to bezpieczne.

W kinach i teatrach będą obowiązywać limity liczby osób – w zależności od wielkości sali. W sali kinowej bądź teatralnej będzie mogło przebywać 50 procent maksymalnej liczby widzów. To oznacza, że połowa miejsc zostanie wolna. W związku z tym rezerwacji biletu najlepiej dokonać przez internet. Raczej lepiej zrezygnować ze spontanicznej wizyty.

Osoby, które zdecydują się na seans lub przedstawienie będą musiały utrzymać dystans między sobą. Co więcej, trzeba będzie mieć założoną maseczkę. Obowiązkowo trzeba będzie dezynfekować ręce. Obsługa zadba o dezynfekcję miejsc. Nawet całe sale będą dezynfekowane po każdym spektaklu.

Pracownicy kin i teatrów będą nosić odzież ochronną i przyłbice. Jak informuje Wprost nie dotyczy to oczywiście aktorów teatralnych. Przed wejściem obsługa kina lub teatru będzie miała prawo egzekwować wypełnienie krótkiej ankiety i mierzyć temperaturę. Preferowana płatność to płatność bezgotówkowa.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!