REKLAMA

Jak czyścić skórzaną kanapę
fot. Pixabay

Jak czyścić skórzaną kanapę? Jak ją pielęgnować, by wyglądała jak nowa i lśniła, kiedy odwiedzają nas goście? Sprawdź.

REKLAMA

Skórzana kanapa w salonie nadaje wnętrzom eleganckiego wyglądu. To trwałe meble, które doskonale pasują do każdego pomieszczenia. Jednak, aby zachować ich piękny wygląd przez wiele lat, konieczne jest odpowiednie dbanie o skórę. Przeczytaj i dowiedz się, jak skutecznie czyścić skórzaną kanapę. Poznaj trik, który sprawi, że skórzana kanapa będzie błyszczeć jak nowa.

Jak czyścić skórzaną kanapę? Poznaj niezawodny patent

Jak czyścić skórzaną kanapę
fot. Pixabay

Wystarczy przygotować mieszankę z wody, mydła, octu jabłkowego, gliceryny oraz preparatu do pielęgnacji skórzanej powierzchni. Przed czyszczeniem dobrze ją odkurz, używając miękkiej końcówki. W misce wymieszaj ciepłą wodę z niewielką ilością łagodnego mydła. Woda nie powinna być gorąca ani zbyt zimna. Zwilż miękką ściereczkę z mikrofibry w mieszance, a potem delikatnie przetrzyj całą powierzchnię skórzanej kanapy. Nie mocz jej zbyt obficie, bo nadmiar wody może uszkodzić skórę.

REKLAMA

Plamy na skórzanej kanapie – jak się ich pozbyć?

Jeśli widnieją plamy to wcieraj w nie odrobiną octu jabłkowego z wodą za pomocą ściereczki. To naturalny środek, który pomoże usunąć cięższe zabrudzenia. Po oczyszczeniu kanapy, warto nałożyć specjalny preparat do pielęgnacji skóry, który jest dostosowany do jej rodzaju. Taki produkt odżywi skórę, zabezpieczy ją przed przesuszeniem i nada jej piękny połysk. Po nałożeniu preparatu do pielęgnacji, delikatnie wypoleruj kanapę miękką szmatką, by uzyskać efekt błyszczenia.

Przestrzegając powyższych kroków i regularnie pielęgnując kanapę, zawsze będzie lśnić jak nowa. Dzięki temu twoja skórzana kanapa będzie przez długi czas dumą w twoim salonie.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA