Jak długo wraca się do zdrowia po koronawirusie?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. To bardzo indywidualna sprawa, która w głównie mierze zależy od stopnia zaawansowania choroby, wieku i chorób towarzyszących. Niektórzy mogą przejść chorobę wręcz bezobjawowo, inni mogą wyzdrowieć po kilku dniach a niektórzy dopiero po kilku miesiącach. Wszystko zależy od tego, jak będzie przebiegało zakażenie.

   

Na całym świecie rośnie liczba osób, które pokonały chorobę COVID-19. O tym się mało mówi, głównie uwagę zwracają przypadki śmiertelne. A należy pamiętać, że więcej niż połowa pacjentów ze zdiagnozowanym wirusem wróciła już do zdrowia. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że wskaźnik śmiertelności wynosi około 3,4 procent.

Jak informuje redakcja Rzeczpospolitej w zdecydowanej większości przypadków infekcja przebiega łagodnie. Zazwyczaj organizm dobrze sobie z nią radzi. Zazwyczaj objawy są takie same jak przy zwykłym przeziębieniu, i szybko same mijają – nawet po kilku dniach. Problem pojawia się wtedy, gdy koronawirus zaatakuje płuca. Wtedy trzeba się liczyć z dłuższym okresem powrotu do zdrowia. Objawy również są nasilone i jest to bezpośrednie zagrożenie życia.

   

Jak powiedział dr Michael Ryan ze Światowej Organizacji Zdrowia podczas wywiadu dla CNN, wyleczenie choroby COVID-19 zajmuje nawet sześć tygodni. Rzeczpospolita wyjaśnia stanowiska lekarza, że osoby z bardzo ciężką postacią infekcji dochodzą do siebie dopiero po kilku miesiącach. Zazwyczaj są leczeni na oddziale intensywnej terapii. Wtedy ich funkcje oddechowe wspomagają respiratory.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News