Prześcieradło
fot. pxhere.com

Prześcieradła z gumką w ostatnim czasie zyskały na popularności. Są one niezastąpione wtedy, bowiem dzięki gumce prześcieradło nie ściąga się w nocy. Obecnie na rynku dostępny jest ogromny wachlarz prześcieradeł z gumką, dopasowanych także do wysokości naszych materacy.

Prześcieradło z gumką to świetne rozwiązanie

Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy prześcieradło z gumką trzeba złożyć i schować do szafy. Trudno jest znaleźć sposób na takie jego złożenie, aby wyglądało estetycznie i nie pogniotło się podczas przechowywania. Wiele osób zwija prześcieradła w rulon, jednak dzięki temu zajmują one w szafie sporo miejsca. Jeśli nie wiesz, jak dobrze złożyć prześcieradło z gumką, koniecznie skorzystaj z tego sposobu.

Jak skutecznie je złożyć?

Prześcieradło z gumką składamy wzdłuż jego dłuższego boku. Łapiemy za dwa skrajne końce, a następnie jeden róg przykrywamy drugim, tak aby były zakryte w całości. Teraz rękę przesuwamy wzdłuż powstałej krawędzi i kolejny róg prześcieradła wsuwamy pod poprzednie. Następnie tą samą czynność powtarzamy w odniesieniu do kolejnego, czwartego rogu.

Teraz prześcieradło odwracamy i odnajdujemy dwie kieszenie, które powstały dzięki poprzednim krokom. Łapiemy za kieszenie i prostujemy prześcieradło. Teraz kładziemy je na twardej powierzchni, np. na stole i dokładnie prostujemy wszystkie zagniecenia. Prześcieradło składamy do momentu, aż uzyskamy estetyczną kostkę. I gotowe.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!