drewniana łyżka

Jak w poprawny sposób umyć drewnianą łyżkę? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak prosta, jakby się mogło zdawać. Nawet włożenie jej do zmywarki, może nie zadziałać, a na łyżce pozostanie trwałe zabrudzenie oraz bakterie, nawet niewidzialne na pierwszy rzut oka.

Aby dokładnie wyczyścić drewniana akcesorium można w tym celu użyć wrzątku. Czynność jest prosta w wykonaniu, a jedyne co trzeba przygotować to słoik i trochę wody. Łyżkę należy włożyć do słoika, a następnie zalać wrzącą wodą. Po wymieszaniu i odstawieniu na minimum 20 minut, tłuszcz i cząsteczki pokarmu powinny uwolnić się z porów drewna wprost do wody. Warto zrobić to parę razy przed osuszeniem ścierką – na łyżce nie będzie ani śladu zabrudzeń.

Pozostałe sposoby na czyszczenie drewnianych przyborów

Jeżeli w kuchni często używasz przypraw, np. curry, a na łyżkach są widoczne przebarwienia albo czuć obce zapachy, istnieje innych kilka prostych trików, które możesz wykorzystać, aby precyzyjnie umyć drewniane przyrządy. Pierwszy trik polega na zastosowaniu cytryny i soli. Należy przekroić owoc na pół i zanurzyć go w talerzyku wyłożonym grubą solą. Plamę trzeba intensywnie pocierać cytryną przykrytą solą i trzeć do momentu, aż plama zniknie.

Kolejny domowy preparat czyszczący to sok z cytryny i soda oczyszczona. Te dwa składniki w połączeniu ze sobą powinny usunąć szpetne plamy. Opcjonalnie można dodać trochę octu do wrzątku i łyżkę pozostawić w tej mieszaninie na całą noc. To także powinno zadziałać.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę