Ból wątroby może oznaczać poważne problemy. Zawsze trzeba skonsultować to z lekarzem. Jednak czasem warto oczyścić wątrobę z toksyn, aby skutecznie pozbyć się przykrych dolegliwości.

Wątroba to największy narząd w ciele – stanowi ok. 5% masy ciała człowieka. Wchodzi w skład układu pokarmowego i jest największym gruczołem w organizmie człowieka. Odgrywa kluczową rolę, jest między innymi odpowiedzialna za metabolizm substancji odżywczych, trawienie tłuszczów, syntezę białek krwi i gospodarkę hormonalną. Znajduje się w pobliżu pęcherzyka żółciowego, jelit i trzustki.

Problemy z wątrobą objawiają się uczuciem osłabienia, zmęczenia, utratą wagi, mdłościami, wymiotami, żółtawym odcieniem oczy i skóry, impotencją, dusznościami i bólem. Każdy z przypadków problemów z wątrobą, powinien być skonsultowany z lekarzem.

Istnieją sposoby, które mogą oczyścić wątrobę i chociaż trochę ją zregenerować.

Są to: utrzymywanie stałej wagi, ograniczenie spożywanego alkoholu, picie dużej ilości wody, unikanie przetworzonej żywności, zmniejszenie spożycia soli, dbałość o aktywność fizyczną, przyjmowanie potasu i probiotyków, wysypianie się.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę