zlew i łyżka
fot. screen Youtube / StatUpBox En Español

Gdy nasz zlewozmywak się zapcha, nie możemy niestety swobodnie korzystać z kuchni, a przebywanie w niej nie sprawia nam żadnej przyjemności. W sieci znajdziemy mnóstwo różnych metod, ale żadna z nich nie jest tak efektywna, jak ta! Nie dość, że odtyka zapchane rury, to także usuwa przykry zapach. Jak odetkać zlew? Sprawdźcie ten domowy patent, a z pewnością się nie rozczarujecie! Nie będą wam potrzebne żadne sklepowe chemikalia.

Do odpływu często trafiają rozmaite zanieczyszczenia i zbierają się tam wszystkie osady, co powoduje przykry zapach, bulgotanie, a potem zator.

Jak odetkać zlew bez „kreta”? Ten sposób zachwalają doświadczeni hydraulicy!

Zatkany zlewozmywak to nie koniec świata. Problem zlikwidujecie w mgnieniu oka przy pomocy uniwersalnej i niezwykle popularnej mikstury: 500 ml octu i 4 łyżek sody oczyszczonej.

Powyższe składniki reagują ze sobą i mają bardzo wydajną moc. Wlewamy je do odpływu i czekamy 5 minut. W międzyczasie zagotowujemy 1,5 litra wody i wlewamy ukrop do otworu.
Dzięki tej metodzie wszelkie zatory zostaną rozpuszczone i usunięte, a problem zniknie.

Co zrobić, gdy ze zlewu czuć brzydki zapach?

Łączymy 200 g soli z 200 g proszku do pieczenia, przesypujemy składniki do odpływu, wlewamy 150 g ciepłego octu i niewielką ilość wody. Czekamy kilka minut i spłukujemy całość bieżącą wodą.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!