5 ciekawych zastosowań sody oczyszczonej. Przyda się w całym domu!

Fot. Pixabay.com

Soda oczyszczona jest jednym z tych produktów, które w naszych domach potrafią czynić cuda. Choć najczęściej znajduje ona swoje zastosowanie w kuchni, nierzadko jest w stanie pomóc również w innych domowych czynnościach.

REKLAMA

Soda oczyszczona bardzo dobrze sprawdzi się jako naturalny płyn do mycia naczyń. Wystarczy wymieszać 1/2 łyżeczki z 400 ml wody i przelać do butelki. Efekt przy zmywaniu jest piorunujący.

Produkt ten znakomicie sprawdza się ponadto jako pochłaniacz wszelkich brzydkich zapachów. Wystarczy, że rozsypiemy jedną łyżkę w koszu na śmieci, lodówce czy szafe z butami, a problem zniknie.

REKLAMA

Proszek do prania z sody oczyszczonej? Jak najbardziej! Do tego celu wystarczy wymieniać dwie łyżki tego składnika z dwoma łyżkami wody i łyżeczką płatków mydlanych. Po tym wystarczy wetrzeć miksturę w brudne miejsce i wyprać.

Łyżka sody i oleju roślinnego znakomicie usuwa etykiety i naklejki. Wystarczy taką mieszankę nanieść na dane miejsce i odczekać około pół godziny. Po tym czasie denerwujące naklejka zejdzie bez trudu.

Jeśli natomiast chodzi o kwestie zdrowotne, soda świetnie spisze się jako peeling od stóp. Wystarczy wymieszać dwie łyżki z łyżką wody i pięcioma kroplami olejku tymiankowego. Następnie wcieramy miksturę w stopy i pozostawiamy na 10 minut.

REKLAMA