Masz bóle głowy, nudności, brzydką cerę, tyjesz? A do tego czujesz się sennie i co chwilę łapią Cię infekcje? To może być skutkiem zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Całe szczęście jest na to sposób!

Aby odzyskać balans, przydatne mogą się okazać sposoby tradycyjnej indyjskiej medycyny – ajurweda. Według niej, gdy człowiek rodzi się, jego energia znajduje się w doskonałej, pierwotnej równowadze. Później pod wpływem stresów i innych czynników energia człowieka zmienia się. Warto o tym poczytać dokładnie bo stosowanie się do wskazówek daje doskonałe efekty zwłaszcza tam, gdzie przyczyną dolegliwości są zaburzenia trawienia oraz przemiany materii.

Jak informuje portal.abczdrowie.pl, istnieją skuteczne sposoby na odkwaszenie organizmu. Między innymi dieta alkaiczna, w której trakcie należy jeść jak najwięcej produktów o zasadowym pH i unikać tych z odczynem kwaśnym. Co konkretnie warto jeść? Wskazane jest spożywanie warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, oliwy z oliwek, zielonej herbaty. Należy ograniczyć słodycze, alkohol, gazowane napoje, sery i tłuste mięso.

Kolejny sposób to poranne płukanie ust olejem kokosowym. Płukanie ust olejem pozwala pozbyć się z organizmu bakterii, wirusów i innych zarazków.

Kolejny sposób to kawa, która powszechnie wiadomo działa na organizm zakwaszająco. Jednak dodając do kawy kardamon, ziarenka zneutralizują kwasy i przywrócą naturalny balans w organizmie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę