Jak odkwasić organizm? Poznaj sekrety pradawnych czasów!

Masz bóle głowy, nudności, brzydką cerę, tyjesz? A do tego czujesz się sennie i co chwilę łapią Cię infekcje? To może być skutkiem zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Całe szczęście jest na to sposób!

Aby odzyskać balans, przydatne mogą się okazać sposoby tradycyjnej indyjskiej medycyny – ajurweda. Według niej, gdy człowiek rodzi się, jego energia znajduje się w doskonałej, pierwotnej równowadze. Później pod wpływem stresów i innych czynników energia człowieka zmienia się. Warto o tym poczytać dokładnie bo stosowanie się do wskazówek daje doskonałe efekty zwłaszcza tam, gdzie przyczyną dolegliwości są zaburzenia trawienia oraz przemiany materii.

Czytaj także:  Jerzy Brzęczek zakażony koronawirusem!

Jak informuje portal.abczdrowie.pl, istnieją skuteczne sposoby na odkwaszenie organizmu. Między innymi dieta alkaiczna, w której trakcie należy jeść jak najwięcej produktów o zasadowym pH i unikać tych z odczynem kwaśnym. Co konkretnie warto jeść? Wskazane jest spożywanie warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, oliwy z oliwek, zielonej herbaty. Należy ograniczyć słodycze, alkohol, gazowane napoje, sery i tłuste mięso.

Czytaj także:  Mrożone ryby są zdrowsze od świeżych?

Kolejny sposób to poranne płukanie ust olejem kokosowym. Płukanie ust olejem pozwala pozbyć się z organizmu bakterii, wirusów i innych zarazków.

Kolejny sposób to kawa, która powszechnie wiadomo działa na organizm zakwaszająco. Jednak dodając do kawy kardamon, ziarenka zneutralizują kwasy i przywrócą naturalny balans w organizmie.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.