Jak segregować śmieci?
YouTube | NowThis News

Segregacja śmieci jest niezwykle ważna z punktu widzenia dbania o nasze środowisko. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w ostatnim czasie produkujemy zbyt dużo śmieci, a więc ich segregacja i recykling umożliwi nam odciążenie nieco naszego środowiska. Jednak mimo dobrych chęci, wiele osób przyznaje, że nie wie jak w odpowiedni sposób segregować odpady. Przychodzimy zatem z pomocą!

Jak dobrze segregować śmieci?

Do pojemnika przeznaczonego na metale i tworzywa sztuczne wrzucamy plastikowe butelki i opakowania po różnorodnych środkach czystości, kartony po sokach i mleku, reklamówki, puszki aluminiowe, folię aluminiową, zakrętki, kapsle, torby i worki.

Zużyte kartki papieru, papierowe torby, ulotki i gazety czy czasopisma, a także papierowe opakowania umieszczamy natomiast w pojemniku przeznaczonym do segregacji papieru. Warto jednak zaznaczyć, że nie wolno tam wrzucać papierowych ręczników i chusteczek, mocno zabrudzonych opakowań czy też lakierowanego papieru.

Co dalej?

Do pojemnika z odpadami bio wrzucamy natomiast odpadki po warzywach i owocach, skoszoną trawę, zgrabione liście i resztki jedzenia. Nie wrzucamy tam jednak drewna, ziemi i kamieni, odchodów zwierzęcych czy oleju i leków.

Szklane butelki i opakowania po kosmetykach, a także słoiki umieszczamy w pojemniku do segregacji szkła. Pojemnik ten nie jest jednak przeznaczony do wyrzucania tam luster i szyb, lamp czy monitorów, a także szkła okularowego czy żaroodpornego.

Pojemnik na odpady zmieszane służy natomiast do umieszczania w nim wszystkich innych odpadów, których nie możemy poddać recyklingowi. Pamiętajmy jednak, aby odpady szczególnie niebezpieczne takie jak leki, baterie, sprzęt czy środki ochrony roślin oddawać do miejsc specjalnie do tego przeznaczonych.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!