Jak odtruć organizm z papierosów?

REKLAMA

W dymie papierosowym znajduje się aż 5000 różnych składników chemicznych, a wiele z nich jest szkodliwych dla zdrowia. Najgroźniejsza jest nikotyna, która bardzo uzależnia. Może powodować wzrost ciśnienia krwi i zwężenie tętnic. Jak pozbyć się nikotyny z organizmu naturalnymi metodami?

W dymie papierosowym znajdują się składniki chemiczne, które niszczą nasze zdrowie. Nikotyna może przyczyniać się do zawału serca. 1,3-butadien jest uważany za rakotwórczą substancję chemiczną, która może powodować nowotwory krwi. Arsen może mieć wpływ na raka płuc, skóry, wątroby i pęcherza moczowego. Benzen może powodować raka, szczególnie białaczkę u ludzi. Kadm może powodować raka płuc i jest związany z rakiem nerek i prostaty. Chrom VI może przyczyniać się do rozwoju raka nosa i zatok nosowych. Formaldehyd powoduje białaczkę i raka w tkankach oddechowych. Polon-210 powoduje raka u zwierząt. Smoła pozostawia lepki i brązowy osad na płucach, zębach i paznokciach. Warto się tak truć??

REKLAMA

Walka z nałogiem to przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych. Niektóre produkty pozwalają szybciej pozbyć się z płuc i innych części ciała szkodliwych toksyn. Które dokładnie? Naturalne soki np. z pomarańczy, cytryny, grejpfruta, brokuły, imbir, sok z marchwi oraz maliny.

Udostępnij: