Szwankuje Ci zdrowie? Potrzebujesz podreperować swój organizm? Może to czas, w którym powinieneś pomyśleć o pobycie w sanatorium? Ale po co masz słono płacić, skoro możesz skorzystać z programu rehabilitacji, który prowadzi ZUS. Sprawdź, jak to zrobić.

Aby praca nie utrudniała pracy, istnieje możliwość skorzystania z rehabilitacji leczniczej. Jej celem jest niedopuszczenie do długotrwałej niezdolności do pracy. Jeżeli więc, jesteś w sytuacji że choroba utrudnia ci pracę albo nieleczona może ją uniemożliwić, możesz skorzystać z programu rehabilitacji ZUS. Rehabilitacja odbywa się ambulatoryjnie lub stacjonarnie. Możesz wyjechać do

wskazanego ośrodka.
Kto płaci? Zakład Ubezpieczeń Społecznych opłaca rehabilitację, w tym wyjazdy do sanatorium, w ramach tzw. prewencji rentowej. ZUS pokrywa: koszty noclegu, wyżywienia, zabiegów, a nawet przejazdu najtańszym środkiem komunikacji publicznej, na przykład pociągiem.

Kto może skorzystać z darmowej rehabilitacji ZUS? Osoby ubezpieczone w ZUS-ie, pracujące zawodowo, które z powodu kłopotów ze zdrowiem mają zagrożenie całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy. Uprawnione są również osoby, które pobierają zasiłek chorobowy lub świadczenie rehabilitacyjne oraz osoby, które mają przyznaną rentę okresową.

Aby otrzymać pieniądze na wyjazd należy pójść do lekarza, który wypisze wniosek o przeprowadzenie rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS. Wniosek składasz w dowolnym oddziale ZUS. Jak informuje Fakt obecnie na rehabilitację czeka się ok. 8 tygodni.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna