REKLAMA

Jak pozbyć się rybików?
fot. Pxhere

Wielu osobom mimo zachowania czystości w mieszkaniu zdarza się, że po podłodze pełzają rybiki. Wchodzą one przez okna, szukając schronienia przed nadchodzącym zimnem. Są jednak skuteczne sposoby na pozbycie się tych robaków.

REKLAMA

Rybiki inaczej zwane srebrzykami są małymi stawonogami, które błyszczą w świetle i wykonują szybkie ruchy po powierzchni mieszkania. Ich pożywieniem są zazwyczaj resztki leżące na podłodze. Posiadają zdolność do trawienia celulozy, przez co mogą zjeść nawet papier.

Te robaki bytują głównie w ciepłych i wilgotnych miejscach, dlatego zazwyczaj spotkamy je w łazience lub kuchni. Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się rybików. Są na to skuteczne sposoby.

REKLAMA

Jak pozbyć się rybików? Skuteczne sposoby

Pierwszym ze sposobów jest pułapka na srebrzyki. Do jej przygotowania potrzebujemy litrowy słoik, kawałek tektury oraz taśmę klejącą. Na początku oklejamy słoik taśmą, co spowoduje, że robaki z łatwością wejdą do środka po nierównej powierzchni. W wewnątrz słoika umieszczamy kawałek tektury. Teraz pozostało nam tylko czekać. Rybiki lubią papier, dlatego szybko zabiorą się za jego zjadanie. Jak już wejdą do środka to zakręcamy słoik i pozbywamy się ich z domu.

Na rybiki działa również zapach. Następnym skutecznym sposobem na pozbycie się tych owadów jest użycie goździków, lawendy, cynamonu lub cytryny. Nie znoszą one tych aromatów.

REKLAMA

Na naszej stronie znajdziesz również sposoby na pozbycie się moli i pluskiew.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA