Narkotyki są coraz bardziej dostępne wśród młodzieży i stanowią one bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Często rodzice nie mają pojęcia o tym, że ich dziecko zażywa środki odurzające, dlatego warto wiedzieć jak zachowuje się dziecko pod ich wpływem. Jak więc rozpoznać czy twoje dziecko bierze narkotyki? 

Na to, czy dziecko bierze narkotyki wpływa wiele czynników. Okres dojrzewania to czas, w którym zachodzi wiele zmian w organizmie, dlatego też warto obserwować swoje dziecko w tym czasie, bo może to być coś więcej niż tylko „buzujące hormony”. Jak zachowuje się dziecko, które bierze narkotyki?

Objawy dziecka, które zażywa narkotyki – na co zwrócić uwagę?

1. przekrwione oczy,

2. rozszerzone lub zwężone źrenice, nie reagujące na światło,

3. zaburzenia pamięci,

4. niewyraźna mowa,

5. trudności w podtrzymaniu toku myślenia,

6. gęsia skórka,

7. ciągły katar, częste krwawienia z nosa,

8. brak koncentracji,

9. nadwrażliwość na krytykę,

10. izolacja od rówieśników,

11. częste zmiany nastrojów, od euforii po smutek,

12. kłopoty w szkole – pogorszenie ocen, konflikty z rówieśnikami,

 13. z domu znikają różne przedmioty lub pieniądze z twojego portfela.

Aby mieć stuprocentową pewność, że twoje dziecko zażywa narkotyki, to najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie testu na obecność narkotyków w moczu. Na rynku dostępne są różnego rodzaju testy, np. najbardziej znanym jest multitest – wykryje on każdy narkotyk. Można również zakupić test, który wykryje konkretny środek odurzający, np. amfetamina lub THC. Takie testy można dostać w aptece lub dokonać zakupu przez internet. TUTAJ MOŻESZ KUPIĆ TESTY NA NARKOTYKI


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!