Umywalka
fot. pxhere.com

W czasie między porannymi i wieczornymi czynnościami na umywalce w łazience gromadzą się wszelkiego rodzaju grubsze osady. Krople pasty do zębów, rozlany makijaż, pozostałości mydła, plamy z twardej wody i inne mogą gromadzić się przez cały dzień, tworząc poważny brud, którego nie można po prostu spłukać podczas mycia rąk. Jak sobie z nim poradzić?

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu umywalki

Codzienne przecieranie wilgotną ściereczką lub środkiem czyszczącym może pomóc w odstraszeniu niektórych z najgorszych zabrudzeń, ale dokładniejsze czyszczenie należy zaplanować mniej więcej raz w tygodniu. Aby uzyskać naprawdę nieskazitelną umywalkę, musisz pozbyć się bakterii, plam i nieprzyjemnych zapachów za pomocą skutecznego środka do czyszczenia łazienki i odrobiny delikatnego szorowania.

Najlepszy sposób czyszczenia umywalki w łazience będzie zależał od materiału, z którego została wykonana. W przypadku ceramicznych lub porcelanowych unikaj stosowania ściernych środków czyszczących lub narzędzi, takich jak zmywaki do szorowania i szczotki o sztywnym włosiu, ponieważ mogą one porysować powierzchnię.

Koniecznie wypróbuj te sposoby

Umywalki łazienkowe wykonane z kamienia naturalnego należy czyścić wyłącznie łagodnym płynem do mycia naczyń i wodą lub środkiem do czyszczenia kamienia przeznaczonym specjalnie do tego materiału. Aby uniknąć wżerów lub innych uszkodzeń powierzchni, nigdy nie używaj narzędzi ściernych, ostrych środków czyszczących ani kwaśnych składników, takich jak ocet lub sok z cytryny, do czyszczenia tych zlewozmywaków.

Metalowe umywalki łazienkowe, w tym wykonane ze stali nierdzewnej , miedzi czy brązu, wymagają delikatnego czyszczenia łagodnym płynem do mycia naczyń i wodą lub środkiem czyszczącym przeznaczonym do danego rodzaju metalu, który zapobiegnie zarysowaniom.

Dowiedz się również, jak pozbyć się pająków.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę