Pająk
fot. pxhere.com

Nie jest prawdą, że pająki pojawiają się wyłącznie w brudnych i zaniedbanych miejscach. Pajęczaki świetnie czują się także w wysprzątanych pomieszczeniach. Niebawem na zewnątrz zacznie się ocieplać, a więc pająki znów będą budzić się do życia i chętnie zaglądać do naszych domów. Jak ustrzec się przed tymi niezbyt przyjacielskimi stworzeniami?

Wykorzystaj ekologiczny sposób

Istnieją humanitarne metody, które ochronią nasz dom przed pająkami bez konieczności ich zabijania, a także bez narażania nas na działanie chemicznych preparatów, które niekoniecznie mogą pozostawać bez wpływu na nasze zdrowie.

Spray odstraszy pająki i zapewni świeży zapach w domu

Jednym z takich sposobów jest spray cytrynowy. Wodę mieszamy z sokiem z cytryny, jednak w takiej ilości, aby czuć było mocną, cytrynową woń. Następnie spray ten rozpylamy w miejscach, w których najczęściej widujemy pająki. Mogą to być ramy okien i drzwi, kratki wentylacyjne czy progi. Mocna woń cytryny odstraszy pajęczaki, a dodatkowo dom będzie pachniał świeżością.

Podobnie działające preparaty możemy otrzymać także wykorzystując olejek z drzewa herbacianego, czy też olejek miętowy. Pamiętajmy, aby zawsze mieszać te produkty z wodą w takim stosunku, aby dość intensywnie czuć było woń olejku.

Dowiedz się również, jak wyczyścić fugi.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę