Jak sprawdzić czy pieprz jest oryginalny

Jak sprawdzić czy pieprz jest oryginalny? Pieprz to powszechna przyprawa używana do przygotowania potraw. Nadaje wytrawnym daniom pikanterii, aromatu i wydobywa z nich głębszy smak. Niestety, czasami nieuczciwi producenci, aby zwiększyć swoje dochody, mogą stosować nieuczciwe praktyki.

Pieprz nie należy do najdroższych przypraw. Jednak używamy go w kuchni dość często, więc szacunkowo wydajemy sporo pieniędzy. W tej sytuacji nikt nie chciałby, aby jego przyprawa nie była w 100% oryginalna. Okazuje się, że niektórzy dystrybutorzy i producenci wykorzystują haniebne praktyki, które pozwalają im zwiększyć swoje przychody, a w związku z tym sporo zaoszczędzić.

Jak sprawdzić czy pieprz jest oryginalny? Ten sposób Cię zaskoczy

Jak sprawdzić czy pieprz jest oryginalny

Podejrzani sprzedawcy oszukują swoich klientów, dodając do ziarenek pieprzu nasiona papai. Nasiona te mają prawie identyczny wygląd, aczkolwiek z pieprzem nie mają nic wspólnego. Nie mają też pikantnego smaku. Jednak istnieje pewien prosty sposób, aby określić, czy w paczce z pieprzem znajduje się jeszcze coś innego. Do pieprzu sprzedawcy mogą dodawać też nasiona wyki lub gorczycę.

Jeżeli masz całe ziarna, przesyp je do przejrzystej szklanki i zalej letnią, czystą wodą. Zamieszaj i poczekaj moment. Wszystkie ziarenka, które znajdą się na dnie, są pieprzem. Natomiast te, które będą utrzymywać się na powierzchni, są nasionami papai lub wyki. Jeśli zobaczysz mnóstwo kulek pływających na powierzchni wody, zastanów się nad zmianą producenta tej popularnej przyprawy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę