czyszczenie kanapy
fot. screen Youtube / WoldoClean

Doprowadzanie niektórych rzeczy do porządku bywa kłopotliwe, szczególnie gdy nie można ich tak zwyczajnie uprać ich w misce czy pralce. Zobacz, jak odnowić zabrudzoną kanapę. Trik jest tak użyteczny, że nigdy o nim nie zapomnisz.

Jak szybko odnowić kanapę? Spraw, by siedzenie na niej było przyjemnością

Specyfik, który za chwilę poznasz idealnie sprawdza się nie tylko w przypadku kanap, ale także foteli. Mało tego, możesz go użyć np. do firanek lub innych trudnych do zwykłego wyczyszczenia materiałów.

Potrzebujesz: wody (wystarczy niewielka ilość), sody oczyszczonej oraz płynu do płukania ubrań. Najpierw wlej do pojemnika średniej wielkości 350 ml letniej wody, a potem dodaj 50 ml płynu do płukania.

Zamieszaj specyfik i dodaj do niego jeszcze 1 łyżeczkę sody, następnie wszystko wymieszaj, aby soda dobrze rozpuściła się w roztworze. Uzyskasz niezbyt klarowną biało-żółtawą mieszaninę. Przelej ją do pojemnika i dozownikiem i aplikuj na poplamioną kanapę, firanki czy fotele. Od razu zauważysz spektakularne efekty – będą czyste, pachnące i pozbawione wszelkich zarazków.

Jak usunąć trudne plamy na kanapie?

W przypadku ciężkich zabrudzeń wspomniana mikstura może sobie nie poradzić. W takiej sytuacji warto sięgnąć po inny specyfik, przyrządzony z sody oczyszczonej, wody i soku z cytryny. Do naczynia wlej 1 litr letniej/ciepłej wody. Wsyp do niej 1-2 łyżki sody, a potem sok z części cytryny. Wszystko starannie wymieszaj, a potem weź gąbkę, zwilż w przyrządzonej mieszance i szoruj nią poplamione miejsce. Jeżeli to nie pomoże, to zastosuj trik z kapsułką do zmywarki lub prania. Wcześniej jednak wykonaj test w niezbyt widocznym miejscu na kanapie, aby ocenić, czy się nie odbarwi. Inaczej będziesz musiał sięgnąć po specjalistyczne, sklepowe detergenty.

Czytaj też: Lepszego środka nie znajdziesz. W mig usuwa plamy z długopisu


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę