– Nie może być premierem ktoś, komu udowodniono kłamstwo – powiedział podczas regionalnej konwencji samorządowej w Poznaniu Grzegorz Schetyna. Lider PO oświadczył, że jego partia będzie postulować dymisję Morawieckiego.

– Dziś przyszedł czas, żeby głośno domagać się poszanowania podstawowych wartości. Musimy sięgnąć do podstaw i przypomnieć, co jest fundamentem zdrowej wspólnoty i silnego państwa. Musimy twardym sprzeciwem odpowiedzieć na kłamstwo, pogardę, nienawiść. Dlatego właśnie tu, w Poznaniu chcę ogłosić, że jako Koalicja Obywatelska złożymy wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji Prezesa Rady Ministrów – zapowiedział Schetyna.

Przewodniczący Platformy stwierdził też, że premierem Polski nie powinien być człowiek, który pogardliwie traktuje obywateli.

– Nie może rządzić ktoś, kto mówi „ludzie są tacy głupi, że to działa” – to było o was, o mnie, o każdym z nas – o pielęgniarce, o kierowcy ciężarówki, nauczycielce, sprzedawcy, u którego robimy zakupy. Wszyscy są dla niego głupi, każdego można oszukać, wykorzystać i wykiwać – ocenił Schetyna i spytał z oburzeniem: – Jak trzeba gardzić Polakami, żeby tak o nich mówić?

Zdaniem szefa PO, „Polacy muszą żyć ze świadomością, że Polską rządzi premier kłamca i tchórz”. – Premierze Morawiecki, to że jesteś od ludzi bogatszy nie znaczy, że jesteś od nich lepszy. To, że uważasz się za bardziej cwanego, to nie znaczy, że jesteś od nich mądrzejszy – atakował Schetyna. – Chcę przypomnieć o czymś najważniejszym: w Rzeczpospolitej dostaje się władzę od ludzi po to, żeby im służyć. To truizm i zdaje się wszyscy powinniśmy o tym pamiętać. Ktoś, kto o tym zapomina, musi odejść – podkreślił.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę