Narzekasz, że podróże z uwagi na ceny biletów lotniczych są zbyt drogie? Nic podobnego! Bilety na samolot możesz kupić nawet za przysłowiową złotówkę, oczywiście jeśli włożysz w to odrobinę wysiłku. Sprawdź, jak szukać takich okazji i planuj już wakacje 2020!

Podczas szukania najtańszych biletów należy pamiętać o kilku zasadach. O bilecie pomyśl, kiedy tylko zegar wybije Nowy Rok – im wcześniej zaczniesz go szukać, tym lepiej, istnieje bowiem większa szansa, że upolujesz okazję. Tanie linie najlepsze oferty mają zwykle co najmniej dwa, trzy miesiące przed planowanym terminem wylotu. Linie tradycyjne takie promocje wprowadzają wcześniej, zazwyczaj od czterech do sześciu miesięcy przed wylotem.

Musisz również pamiętać, że jeśli znajdziesz bilet w atrakcyjnej cenie, decyzję warto podjąć natychmiast, bowiem ceny mogą się zmienić radykalnie z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę. Dlatego wyrób w sobie nawyk śledzenia stron linii lotniczych w poszukiwaniu tanich lotów. Możesz również skorzystać z popularnych wyszukiwarek turystycznych – gdy wpiszesz w Internecie „wyszukiwarka lotów” pokaże się ich cała masa. Zapisz się również na newsettery, zarówno przewoźników, jak i wyszukiwarek. Dzięki temu będziesz otrzymywał powiadomienia o promocjach na twoją skrzynkę pocztową.

Warto również zastanowić się nad tym, gdzie i kiedy zamierzamy pojechać. Tu dobrze jest zachować sporą elastyczność i zrobić sobie dłuższą listę wymarzonych destynacji oraz terminów, bowiem loty w jedno wybrane miejsce mogą być drogie. Jeśli umiemy się dostosować, zwiększamy szanse na ciekawe promocje. Podobnie wygląda kwestia terminów – wakacje zaplanowane poza sezonem, kiedy jest prawdziwy boom na loty, przynieść nam mogą duże oszczędności na biletach. Oczywiście, przy odrobinie szczęścia można znaleźć tańszy lot również w wakacje, święta czy długie weekendy, ale to rzadkość. Znacznie większe szanse są w październiku, marcu czy kwietniu. Nie upieraj się też, że koniecznie musisz wyruszyć w podróż i wrócić w sobotę, bo być może takie bilety będą znacznie droższe niż na przykład te na loty w środę. Podobna sytuacja jest, jeśli chodzi o lotnisko – może się okazać, że opłaca się lecieć na przykład z Warszawy, bo wyjdzie to taniej nawet po uwzględnieniu kosztów dojazdu do stolicy. Zwróć też uwagi na pułapki cenowe, np. w postaci dodatkowych opłat.

Podczas kupowania biletów on-line uważaj co zaznaczasz, żeby nie wykupić np. niepotrzebnego ubezpieczenia. Kontroluj także ostateczną kwotę do zapłaty, bo niekiedy opłata transakcyjna może znacznie zwiększyć cenę biletu. Dowiedz się też o możliwe zniżki, na przykład dla studentów czy seniorów.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!