Czyszczenie butów
Pixabay.com

Białe buty mają to do siebie, że kiedy się zabrudzą, niedoskonałości są bardzo dobrze widoczne, zwłaszcza na ich czubkach. Jest jednak szybki i skuteczny sposób, aby bez problemu pozbyć się brzydkich i uciążliwych zabrudzeń czy zadrapań.

W zależności od rodzaju obuwia czy materiału, z którego zostało wykonane, zadrapania czy otarcia można zamaskować na różne sposoby. Co prawda w sklepach obuwniczych można znaleźć przeróżne preparaty do tego celu, ale można także skorzystać z domowych metod.

Naszywki i magiczne gąbki

Jeśli zadrapanie pojawiło się na butach materiałowych, zazwyczaj jest ono mniej widoczne, co jednak nie oznacza, że w ogóle go nie ma. Do zamaskowania zadrapania można użyć specjalnych wzorzystych naszywek, które skutecznie zasłonią niedoskonałość.

Dobrym sposobem na zamaskowanie brzydkich otarć jest magiczna gąbka, która co prawda ich nie usunie, ale zmniejszy ich widoczność. Należy ją delikatnie zwilżyć i ostrożnie pocierać obuwie. Warto pamiętać, aby nie przesadzić z siłą pocierania po materiale.

Cif i ocet z wodą

Jeśli poza otarciami buty wymagają dokładnego wyczyszczenia, można do tego celu użyć mleczka kuchennego typu Cif. Ponadto warto skorzystać z mieszanki wody i octu. Wystarczy zwilżyć nią miękką szmatkę i delikatnie pocierać.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę