Jak usunąć silikon?
YouTube | Tommy’s Yard

Z silikonu często korzystamy podczas remontów, bowiem świetnie sprawia się on na przykład jako uszczelniacz czy też zabezpieczenie przed zabrudzeniem niektórych elementów. Jego zaletą, ale i wadą jest doskonała przyczepność. Dzięki temu świetnie ochrania pożądane elementy, ale i jest niezwykle trudny do usunięcia.

Jak usunąć silikon?

Jeśli chcemy usunąć silikon, który nadal jest świeży, warto użyć w tym celu płynu do mycia naczyń. Dość dużą ilością płynu zalewamy silikon, a następnie pozostawiamy tak na kilkanaście minut. Po tym czasie cały silikon jesteśmy w stanie zebrać przy pomocy wilgotnej ściereczki.

W sytuacji kiedy silikon, który chcemy usunąć, zaczął już twardnieć, najlepiej będzie poczekać do czasu, kiedy stwardnieje on zupełnie. Wtedy delikatnie odskrobiemy go przy pomocy szpachelki, nie uszkadzając przy tym powierzchni.

Co z ubraniami?

Jak poradzić sobie natomiast w sytuacji, kiedy silikon zabrudził nasze ubrania? Wtedy najlepiej jest włożyć je do zamrażalnika i odczekać, aż temperatura zacznie działać. Kiedy silikon przymarznie, bez problemu zeskrobiemy go z naszego ubrania przy pomocy samych paznokci.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę