REKLAMA

smartfon
fot. Pixabay

Pamiętasz czasy, kiedy można było swobodnie rzucać okiem na strony internetowe czy używać aplikacji? Obecnie ze wszystkich stron atakują nas rozmaite reklamy, okienka, czy zgody, które nieraz zajmują prawie cały ekran. Co z tym zrobić? Zdradzamy patent, dzięki któremu nieznośne reklamy przestaną się pojawiać.

REKLAMA

Jak usunąć reklamy raz na zawsze? Wystarczy kilka kliknięć i gotowe

Chyba każdy posiadacz komputera czy smartfona miał do czynienia z notorycznie wyświetlanymi reklamami podczas użytkowania. Szczególnie dotyczy to urządzeń elektronicznych z systemem Android. Co odpowiada za taki stan rzeczy? Platforma Google Ads. Zezwala ona na zamieszczanie reklam przez reklamodawców w jakimkolwiek miejscu na stronie w Internecie.

Więcej niż połowa aplikacji, które pobrano z Google Play, powinna zostać skontrolowana, lecz czasami możemy pobrać „zawirusowany” plik. W związku z tym, gdy zaobserwujesz, że w twoich apkach dziwnym trafem aż roi się od reklam, musisz sprawdzić, jakie programy ściągałeś w ostatnim czasie. Istnieje także wariant uniwersalny. Wystarczy naciskać dłużej klawisz wyłączania, a potem kliknąć „Wyłącz” w trybie awaryjnym. Dzięki temu smartfon samoczynnie usunie niedawno pobrane programy.

REKLAMA

W przypadku wyszukiwarki internetowej, której używasz na telefonie, rozwiązanie jest podobne. Wtedy sprawę powinny załatwić 3 kliknięcia. Namolne reklamy znikną, a ty w końcu odetchniesz. Jeśli chodzi o Google Chrome, to tutaj należałoby otworzyć witrynę, nacisnąć ikonę trzech kropek (znajduje się w prawej górnej krawędzi), a potem w Ustawieniach odszukać i wyłączyć 2 opcje: Pop-up’y i przekierowania, a także Uciążliwe reklamy. Jeśli pomyślnie wykonasz powyższe kroki, niesforne reklamy w aplikacjach czy na stronach internetowych przestaną cię dręczyć.

REKLAMA