poduszka z plamami
fot. screen Youtube / Take Look

Zauważyłeś na poduszkach nieestetyczne żółtawe plamy? Pewnie zastanawiasz się, skąd się wzięły. To głównie mieszanina potu i resztek preparatów kosmetycznych, a także ślina. Dodatkowo mogą powstawać, gdy kładziemy się spać z mokrymi włosami. Sprawdź, jak je skutecznie zlikwidować.

Jak usunąć żółte plamy z poduszek? Wypróbuj prosty patent

Aby pozbyć się szpetnych plam z poduszek, sięgnij po włoski środek do prania Napisan. Możesz go bez problemu kupić tutaj. Ten artykuł to nic innego jak odkażający proszek do prania. Doskonale wybiela i odplamia tkaniny. Ponadto usuwa nieprzyjemną woń, dezynfekuje i nie uszkadza materiałów. Działa już w 30°C!

Inne patenty na żółte plamy

Cytryna ma moc wybielającą i rozjaśniającą. Weź 5 owoców, wyciśnij z nich sok i wlej go do naczynia z ciepłą wodą. Powstałą mieszanką natrzyj poduszki, a potem rozwieś je do wyschnięcia.

Standardowy biały ocet ma wiele zastosowań i często przydaje się do sprzątania. Ma działanie wybielające i dezynfekujące. Do pojemnika z rozpylaczem wlej pół szklanki tego produktu i identyczną ilość wody. Preparatem spryskaj plamy i odczekaj 60 minut.

Z sody oczyszczonej i wody przyrządź pastę. Nanieś ją na plamy, lekko wetrzyj i zostaw na dwie godziny. Potem zetrzyj pastę i porządnie wytrzep poduszki.

Wymieszaj wodę utlenioną z sodą oczyszczoną i wodą (proporcje 1:1:1). Taki środek nanieś na plamy i zaczekaj 1 godzinę. Po tym czasie usuń preparat i wytrzep poduszki.

Ta 4-składnikowa mieszanka ma działanie wybielające. W miednicy wymieszaj ze sobą: sok z 1 cytryny, 1 szklankę wody utlenionej i pół szklanki octu. Do tych produktów dodaj ciepłą wodę. Do uzyskanego specyfiku włóż poplamione poszewki (muszą być całkowicie pokryte płynem) na kilka godzin. Potem upierz je w pralce.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę