REKLAMA

jak schłodzić napój
fot. Pixabay

Nic tak nie orzeźwia w gorące dni, jak coś zimnego do picia. Mamy kilka porad, dzięki którym dowiesz się jak sprawnie i szybko schłodzić ulubiony napój.

REKLAMA

W czasie upałów należy pamięć o dobrym nawodnieniu – ukojenie przyniesie nam pyszny i zimny napój. Co, jeżeli przypadkiem zapomnieliśmy wstawić go do chłodziarki na parę godzin? Na szczęście jest kilka trików, dzięki którym schłodzisz picie w mgnieniu oka.

Ręcznik papierowy i sól
Jeżeli chcesz przyspieszyć proces chłodzenia butelki bądź puszki z napojem w zamrażalniku, przygotuj wilgotny ręcznik papierowy i owiń nim puszkę. Potem włóż ją do zamrażalki na kwadrans. To sprawi, że napój będzie chłodny w szybkim czasie! Gdy nie masz miejsca w zamrażarce, przygotuj większą miskę, wlej do niej wodę, umieść kostki lodu i wsyp sól (wystarczy 1 łyżeczka na 1 litr wody). Potem włóż do miski puszkę z piciem – sól spowoduje, że napój schłodzi się dużo szybciej.

REKLAMA

Kostki lodu w innej odsłonie
Zwyczajne kostki lodu mogą się czasami nie sprawdzić – rozwodnione mogą nawet pogorszyć smak napoju. Aby temu zaradzić, warto na kilka dni przed upałami przygotować kostki lodu nieco inaczej. Zazwyczaj wlewamy wodę do silikonowych foremek, ale wodę możemy po prostu wymieszać z domowym sokiem. Warto włożyć do foremek owoce (np. truskawki, maliny lub miętę), aby otrzymać smakowe kostki lodu.

Dobrym pomysłem jest także wrzucenie drobnych mrożonych owoców do napoju. Jednak nie może to być bryła, tylko owoce zamrożone pojedynczo. Będą one idealne do wina.

REKLAMA

Siła natury
Na pikniku lub w czasie grilla, kiedy nie mamy w zasięgu ręki zamrażarki, możemy skorzystać z innych praktycznych metod. Jeśli biwakujesz nieopodal rzeki, znajdź bezpieczne i w miarę płytkie miejsce, a potem zanurz butelki z piciem w wodzie na kilkanaście minut. Pamiętaj jednak, aby je solidnie zabezpieczyć. Gdy w pobliżu nie ma żadnego strumienia, nic nie szkodzi. Możesz wykopać głębszy dołek i włożyć do niego butelki.

Innym sposobem jest też owinięcie puszki wilgotnym ręcznikiem i wystawienie jej na wiatr, który przyjemnie ochłodzi napój.

REKLAMA