Jak w sposób bezpieczny zdjąć jednorazowe rękawiczki?

REKLAMA

Obecna sytuacja, w której się znajdujemy nakazuje aby robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach. Rękawiczki nosimy podczas wykonywania także innych czynności. Mogą znajdować się nim groźne bakterie i wirusy, w tym wirus COVID-19. Dlatego niezwykle ważne jest aby w bezpieczny sposób zdejmować rękawiczki. Jak to zrobić?

Zanim założy się rękawiczki powinno się zdezynfekować dłonie. Zdejmowanie rękawiczek może okazać się bardziej problematyczne. Jak to zrobić w bezpieczny sposób, aby nie przenieść bakterii na siebie?

REKLAMA

Na zewnętrznej powierzchni rękawiczek mogą znajdować się bakterie, więc cała sztuka zdejmowania rękawiczek polega na tym, by nie dotknąć zewnętrznej powierzchni czystą dłonią.
W związku z tym należy podczas zdejmowania rękawiczek zwijać je na drugą stronę, czyli tak aby o zdjęciu była widoczna wewnętrzna strona. Przy tym należy uważać aby nie dotykać skóry.
Następnie rękawiczki należy wrzucić do kosza, aby nie razić innej osoby na kontakt z brudnymi rękawiczkami. Jak informuje redakcja Wprost, po zdjęciu rękawiczek należy zdezynfekować ręce lub umyć je mydłem.

Udostępnij: