Jak w sposób bezpieczny zdjąć jednorazowe rękawiczki?

Obecna sytuacja, w której się znajdujemy nakazuje aby robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach. Rękawiczki nosimy podczas wykonywania także innych czynności. Mogą znajdować się nim groźne bakterie i wirusy, w tym wirus COVID-19. Dlatego niezwykle ważne jest aby w bezpieczny sposób zdejmować rękawiczki. Jak to zrobić?

   

Zanim założy się rękawiczki powinno się zdezynfekować dłonie. Zdejmowanie rękawiczek może okazać się bardziej problematyczne. Jak to zrobić w bezpieczny sposób, aby nie przenieść bakterii na siebie?

Czytaj także:  „Dopadł i mnie ten drań”. Generał Koziej zakażony koronawirusem

Na zewnętrznej powierzchni rękawiczek mogą znajdować się bakterie, więc cała sztuka zdejmowania rękawiczek polega na tym, by nie dotknąć zewnętrznej powierzchni czystą dłonią.
W związku z tym należy podczas zdejmowania rękawiczek zwijać je na drugą stronę, czyli tak aby o zdjęciu była widoczna wewnętrzna strona. Przy tym należy uważać aby nie dotykać skóry.
Następnie rękawiczki należy wrzucić do kosza, aby nie razić innej osoby na kontakt z brudnymi rękawiczkami. Jak informuje redakcja Wprost, po zdjęciu rękawiczek należy zdezynfekować ręce lub umyć je mydłem.

Czytaj także:  Politycy PiS w tym roku nie zatańczą z Rydzykiem