Jak wybrać najlepsze lody?

Podczas wakacyjnych wyjazdów, na spacerze spotykasz na swojej drodze wiele miejsc gdzie sprzedają lody. Niektóre oferują lody własnej produkcji, kręcone, z automatu, gałkowe, tajskie. Jest z czego wybierać. Ale co wybrać, aby były najlepsze?

   

Na co zwracać uwagę kupując lody? Przede wszystkim na skład. Jak informuje redakcja Onet, im krótszy i bardziej naturalny, tym lepiej. Ponadto nie należy spożywać lodów, które były przechowywane w zbyt wysokiej temperaturze lub ponownie zamrażane, ani tych, których opakowanie jest uszkodzone. Podczas kupowania lodów włoskich albo gałkowych, warto zwrócić uwagę czy wafelek jest podawany przez serwetkę.

Zobacz także:  Sen o ruszających się zębach to zły znak? Zobacz, co oznacza

Jeśli liczysz kalorie, lepiej kup sorbet. Sorbety są zdrowsze i mają o połowę mniej kalorii. A jeśli stawiasz na tradycyjne lody, wybierz te z naturalnych składników, np. owoców, orzechy, kakao. Nie warto spożywać lodów wielokolorowych o nienaturalnych barwach. Mogą mieć w swoim składzie sporą ilość ulepszaczy. Jeśli nie jesteś pewny, zawsze możesz poprosić sprzedawcę o informację na temat ich składu.

   
     

NIE PRZEGAP NAJCIEKAWSZYCH ARTYKUŁÓW

→ OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS