Podczas wakacyjnych wyjazdów, na spacerze spotykasz na swojej drodze wiele miejsc gdzie sprzedają lody. Niektóre oferują lody własnej produkcji, kręcone, z automatu, gałkowe, tajskie. Jest z czego wybierać. Ale co wybrać, aby były najlepsze?

Na co zwracać uwagę kupując lody? Przede wszystkim na skład. Jak informuje redakcja Onet, im krótszy i bardziej naturalny, tym lepiej. Ponadto nie należy spożywać lodów, które były przechowywane w zbyt wysokiej temperaturze lub ponownie zamrażane, ani tych, których opakowanie jest uszkodzone. Podczas kupowania lodów włoskich albo gałkowych, warto zwrócić uwagę czy wafelek jest podawany przez serwetkę.

Jeśli liczysz kalorie, lepiej kup sorbet. Sorbety są zdrowsze i mają o połowę mniej kalorii. A jeśli stawiasz na tradycyjne lody, wybierz te z naturalnych składników, np. owoców, orzechy, kakao. Nie warto spożywać lodów wielokolorowych o nienaturalnych barwach. Mogą mieć w swoim składzie sporą ilość ulepszaczy. Jeśli nie jesteś pewny, zawsze możesz poprosić sprzedawcę o informację na temat ich składu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę