Jak wyczyścić okap kuchenny?
fot. screen Youtube / mydelux2u

Sprzątanie w kuchni zwykle zajmuje nam sporo czasu – zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zrobić coś bardzo starannie. Robiąc porządki w tym pomieszczeniu, nie powinniśmy zapomnieć o umyciu okapu kuchennego. Podczas gotowania różnych dań bardzo łatwo o zabrudzenie tego sprzętu. Ponadto kumuluje się na nim sporo kurzu. Okap możemy umyć domowym sposobem, dzięki czemu znów przywrócimy mu blask.

Jak wyczyścić okap kuchenny?

Nieraz czyszczenie okapu sprawia naprawdę wiele trudności. Na szczęście ten niedrogi, ekologiczny specyfik poradzi sobie z tym znakomicie. Ocet o działaniu dezynfekującym sprawnie zwalczy tłuszcz i inny osad. Zanim go użyjesz, najlepiej rozcieńcz go w wodzie i wlej do butelki z atomizerem. Potem takim środkiem spryskaj zewnętrzną powierzchnię urządzenia i całość porządnie przetrzyj szmatką. Zabieg ten warto wykonać wieczorem, dzięki czemu rano wyraźny aromat octu będzie mniej wyczuwalny.

Inne sposoby na umycie okapu

Aby okap był w dobrym stanie przez długi czas, trzeba go czyścić systematycznie. Można w tym celu użyć zwykłego płynu do mycia naczyń wymieszanego z ciepłą wodą. W usuwaniu plam z tłuszczu pomoże soda oczyszczona. Wsyp 3 łyżeczki białego proszku do miseczki, wlej trochę wody i wszystko dobrze wymieszaj, aż powstanie gęsta pasta. Powstałą mieszankę nanieś na brudną powierzchnię i pozostaw ją na kilka minut. Potem solidnie wytrzyj ją ściereczką.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę