REKLAMA

Jak wyczyścić przypalone blaszki
fot. screen Youtube / Good Housekeeping UK

Jak wyczyścić przypalone blaszki? Co zrobić, żeby nie tracić czasu na ich szorowanie? Okazuje się, że jest na to świetny sposób.

REKLAMA

Przypalone blaszki to częsty problem, który spotyka wiele osób na całym świecie, a zwłaszcza tych, którzy choć raz gotowali w kuchni. Resztki tłuszczu i inne pozostałości po jedzeniu sprawiają, że doczyszczenie blaszek staje się nie lada wyzwaniem. Na szczęście istnieje skuteczny sposób, który pozwoli rozpuścić brud w kilka sekund. Dzięki temu blaszki będą jak nowe.

Jak wyczyścić przypalone blaszki? Ten sposób jest najskuteczniejszy

Warto wykorzystać w tym celu kwasek cytrynowy i tabletkę do zmywarki. To połączenie rewelacyjnie radzi sobie z rozpuszczaniem ciężkich zabrudzeń z blach. Jak przygotować mieszankę? W misce połącz kwasek cytrynowy z tabletką do zmywarki i całość polej gorącą wodą – dolewaj tyle, aby powstała lekka pasta. Możesz dodać trochę sody oczyszczonej, aby wzmocnić efekty. Taką pastą wyczyść blaszki za pomocą druciaka. Kilka ruchów i blachy będą błyszczeć jak nowe.

REKLAMA

Jeśli przypalenia są bardzo ciężkie, powtórz kilkukrotnie ten proces, pozostawiając mieszankę na blaszce nieco dłużej. W przypadku trudno dostępnych miejsc na blaszce użyj starej szczotki do zębów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA