czyszczenie klawiatury laptopa
fot. screen Youtube / Michał Zachwieja

Brud znajdujący się pomiędzy klawiszami nie wygląda najlepiej. Chcecie go usunąć, ale szybko się zniechęcacie, ponieważ wydaje wam się, że to mozolna i długotrwała czynność? Przy okazji boicie się o swoje urządzenie, aby przypadkiem go nie uszkodzić? Poniżej znajdziecie sprawdzone i bezpieczne metody na wyczyszczenie klawiatury domowym sposobem!

Dlaczego na klawiaturze osiada kurz?

Klawisze są zrobione z tworzywa sztucznego. Ma ono właściwości elektrostatyczne i zbiera drobinki kurzu. Gdy przyciskamy klawisze, równocześnie lekko je zanieczyszczamy, głównie tym, co mamy na palcach, a także drobnymi elementami naskórka. Niektórzy czasami jedzą przy komputerze, co też nigdy nie powinno mieć miejsca. Maleńkie okruszki gromadzą się właśnie na klawiaturze! Jak ją wyczyścić?

Jak wyczyścisz klawiaturę komputera?

Na początku powinniśmy zdemontować wszystkie klawisze – ostrożnie je podważamy, aby bez problemu móc je ściągnąć. Aby ułatwić sobie to zadanie, możemy użyć nożyka albo paznokcia. Bez obaw, później klawiatura trafi z powrotem na miejsce. Miskę napełniamy czystą wodą, dodajemy do niej odrobinę płynu do naczyń i mieszamy, aż dobrze się rozpuści. W tym momencie wkładamy do niej całą zdjętą klawiaturę. Czekamy chwilę (gdy już nieco namokną), a potem lekko myjemy je w naczyniu dłońmi.

Teraz klawisze musimy dokładnie osuszyć. W tym celu rozkładamy je na warstwie ręcznika papierowego albo tradycyjnego, bierzemy patyczek kosmetyczny i przemywamy nim podstawę klawiatury. Na końcu klawisze przyczepiamy z powrotem do komputera i gotowe!

Dla bezpieczeństwa wcześniej powinniśmy odłączyć klawiaturę od komputera.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę