Nawóz z bananów
YouTube | Beauty of Life Ph

Banany dość szybko dojrzewają i niekiedy w mgnieniu oka ich skórka staje się czarna i nieatrakcyjna. Wiele osób decyduje się wtedy na wykonanie z przejrzałych owoców chlebka bananowego. My jednak, z pomocą portalu Polki, podpowiadamy zupełnie inny sposób, na wykorzystanie takich owoców.

Niesamowicie skuteczny nawóz dla naszych roślin!

Okazuje się, że z przejrzałych bananów można zrobić niesamowicie skuteczny, tani, a przy tym ekologiczny nawóz dla roślin! Wystarczy, że przejrzałe banany zblendujemy na gładką masę z kilkoma skorupkami jaj, a następnie dodamy jeszcze odrobinę wody.

Tak przygotowany nawóz stosujemy do naszych roślin doniczkowych maksymalnie raz w miesiącu! Jeśli będziemy stosować go regularnie, to już po krótkim czasie dostrzeżemy ogromną różnicę w wyglądzie kwiatów! Banany dostarczą im bowiem dość duże ilości ważnych pierwiastków – fosforu, wapnia i potasu.

Możemy wykorzystać także inne owoce i warzywa!

Podobnie działający nawóz możemy przygotować także z samych skórek od banana, obierek batatów lub ziemniaków czy nawet ze skórki awokado. Dzięki temu zapewnimy odpowiednią pielęgnację naszym roślinom, a my będziemy żyć w zgodzie z zasadą zero waste. Same korzyści!


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!