Są proste domowe sposoby, aby firanki były nieskazitelnie białe. Potrzebujesz kilka produktów, które zapewne masz już w swojej kuchni. Będziesz mogła cieszyć się czystymi, śnieżnobiałymi firankami. Pamiętaj, że firany to wizytówka każdego domu.

Na firanach bardzo łatwo zbiera się kurz, dlatego trzeba je regularnie prać. Białe firanki mają tendencję do żółknięcia, i często są wykonane z delikatnego materiału, który podatny jest na zniszczenia. Jak w takim razie prać firanki, żeby były śnieżnobiałe?

Do prania należy używać proszku do prania białych tkanin a nie kolorowych. Proszku można wysypać mniej, niż do tradycyjnego prania. Na rynku są dostępne nawet specjalne proszki do prania delikatnych firan. Po praniu, firany koniecznie trzeba dokładnie wypłukać, najlepiej kilka razy.

Jeżeli pierzesz firany z kuchni, można znajdować się na nich również tłuszcz. Wtedy do prania dodaj odrobinę płynu do mycia naczyń. Pomocna może być również mąka, którą należy nasypać na zabrudzoną firankę i odczekać chwilę. Potem wyprać ręcznie.

Jak informuje gazeta.pl firany należy prać w niskiej temperaturze – najlepiej 30 stopni. W przeciwnym razie firany można zniszczyć lub odkształcić.

Aby firany były śnieżnobiałe, można zastosować wybielacz. Można użyczyć łyżeczkę soli bądź proszku do pieczenia lub sody oczyszczonej. Na koniec warto wypłukać firany w kilku łyżkach octu rozcieńczonego z wodą.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę