Jak wyszczuplić pulchną twarz? Makijaż dla puszystych

Twoja twarz jest okrągła i masz problem z wykonaniem makijażu? Dowiedz się, jak wyszczuplić pulchną buzię i jakie kosmetyki powinnaś mieć w swoich zasobach, a czego bezwzględnie unikać.

Odpowiednio zrobiony make-up bez problemu pomoże ci wyszczuplić twarz i sprawi, że poczujesz się pięknie. Niezbędny do tego będzie matowy puder brązujący. Łącząc go z naturalnym jasnym podkładem i pudrem możesz skorygować kształt twarzy (konturing) – wyszczuplić ją, wydłużyć bądź też skrócić zbyt wydatny podbródek. Wystrzegaj się używania zbyt jasnych lub zbyt ciemnych podkładów (odcień fluidu powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru cery). Zadbaj tez o to, by w twojej kosmetyczce znalazła się baza (dostosowana do problemów skóry: rozświetlająca, matująca, brązująca), podkład (najlepiej lekko kryjący krem typu BB lub CC), puder ( jasny i ciemny), róż, cienie (najlepiej w trzech tonach: jasny, ciemny, najciemniejszy).

Czytaj także:  Dlaczego koronawirus jest groźniejszy dla mężczyzn?

Zrobienie wyszczuplającego makijażu jest bardzo proste. Musisz rozświetlić twarz wzdłuż jej środkowej części, zaś na boczne, pełniejsze partie budzi, nałóż puder brązujący. Przyciemnić trzeba kąty żuchwy oraz miejsca pod kośćmi policzkowymi, a następnie delikatnie rozetrzeć kosmetyk w kierunku kącika ust – bronzer powinien stopniowo zanikać. Zaaplikuj go również na boki czoła, delikatnie muskając nim skronie. Pamiętaj jednak, że taki make-up najlepiej wygląda wieczorem, w sztucznym świetle, jest zatem idealny na karnawałowe imprezy. Codzienny makijaż oczu powinien być raczej naturalny – postaw na przygaszone zielenie, beże i brązy, ewentualnie stosując domieszkę granatu, który wspaniale rozświetla oczy.


Komentarze