Macie zamiar przygotować fasolkę po bretońsku, ale nie do końca wiecie, czym ją zagęścić? Mamy doskonałe rozwiązanie. Zobacz, co i w jakich proporcjach dodać do fasolki, aby cała potrawa miała fenomenalną konsystencję i bajeczny smak. Patent jest naprawdę prosty.
Na liście najpopularniejszych dań jednogarnkowych, numerem 1 jest oczywiście fasolka po bretońsku. Uwielbiane strączki zatopione w sosie pomidorowym to proste danie obiadowe. Warto od czasu do czasu sięgnąć po dobry przepis i przygotować ją dla siebie i rodziny.
Aby zagęścić potrawę, można skorzystać z kilku sposobów. Osoby, które dbają o linię i nie chcą dodatkowych kalorii w swoim daniu, powinny użyć tego, co mają już w garnku. Z kolei kucharze, którzy życzą sobie, aby ich specjał był treściwy, mogą zagęścić go mąką i masłem.
Jak zagęścić fasolkę po bretońsku?
Zbyt rzadka fasolka nie zachęca do konsumpcji. Czym zagęścić to kultowe danie jednogarnkowe, aby jego tekstura była bezbłędna? Podpowiadamy.
Zasmażka
Wielu miłośników tradycyjnej kuchni nie wyobraża sobie niektórych potraw bez zasmażki. Przeważnie robi się ją z mąki pszennej i masła. Obydwa produkty należy połączyć ze sobą na patelni i podsmażyć, a potem przełożyć do ugotowanej fasolki.
Mieszanka wody i mąki
Zasmażka jest dość ciężkostrawna, więc jeśli chcesz postawić na coś lżejszego, to do zagęszczenia potrawy użyj prostej mieszanki mąki i wody. Do mąki kukurydzianej wlej trochę chłodnej wody i całość porządnie wymieszaj, aby uniknąć powstania grudek. Następnie przelej płyn do fasolki.
Koncentrat pomidorowy
To opcja szczególnie dla tych ludzi, którzy nie chcą dodawać do fasolki mąki. Koncentrat nie tylko zagęści całą potrawę, ale także nada jej wyrazistszego koloru i smaku.
Miękkie nasiona fasoli
W trakcie gotowania potrawy wyjmij kilka nasion fasoli, umieść je w oddzielnym naczyniu, dolej odrobinę sosu i zmiksuj wszystko przy użyciu blendera. Powstała masa sprawnie zagęści danie.
Po sprawdzone przepisy na dania z roślinami strączkowymi w roli głównej zapraszamy na naszą stronę. Polecamy przepis na tradycyjną zupę fasolową, pastę z bobu, a także pierogi z soczewicą.