Codziennie rano przed i po pracą tracisz czas na stanie w korkach? Czujesz się zestresowany, że nie zdążysz? A może jesteś sfrustrowany, że znów Ci się to przydarza? Takie regularne emocje, nie są obojętne dla Twojego zdrowia.

Redakcja Men’s Health poinformowała, że naukowcy wyliczyli, że długie dojazdy do i z pracy zwiększają ryzyko depresji o 33%! Depresja, jest pierwszym krokiem do problemów finansowych, których ryzyko wzrasta o 40%. Korki to również ryzyko otyłości o 21%. To oznacza, że nie tylko tracisz czas, ale przede wszystkim zdrowie.

Z raportu Deloitte i Targeo.pl wynika, że mieszkańcy dużych miast w korkach tracą po kilka godzin miesięcznie. Najgorsze korki są we Wrocławiu, gdzie kierowcy stoją w korkach prawie 9 godzin. W stolicy, Krakowie czy Poznaniu nie jest wcale lepiej.

Jak donosi „The American Journal of Preventive Medicine”, codzienne stanie w korkach prowadzi do nadciśnienia, cukrzycy, depresji i poczucia osamotnienia. Może warto zastanowić się nad możliwością pracy zdalnie, lub skorzystać z miejskiej komunikacji?

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna