Okazuje się, że mleko ma wiele różnych właściwości. To bogate źródło białek, witamin i składników mineralnych. Przyda się nie tylko w kuchni. Może na przykład pomóc na popękane pięty. Co jeszcze?

Mleko może służyć jako produkt do demakijażu! Wystarczy nasączyć wacik w mleku i przetrzeć nim twarz. W ten sposób można skutecznie usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Mleko można użyć jako bazę do przygotowania nawilżającej maseczki. Potrzebne będzie pół szklanki mleka i płatki owsiane. Wtedy skóra będzie rozjaśniona, promienna i gładka.

Mleko to również dobry środek na oparzenia i podrażnienia, który przynosi ulgę. Można również mleko wykorzystywać jako środek na zmniejszenie obrzęków. Z mleka można przygotować też kosmetyk do stóp. Jak informuje redakcja gazety.pl, mlekiem można czyścić różne przedmioty – na przykład srebrną biżuterię lub plamy z tuszu.

Już w czasach starożytnych, korzystano z cudownych właściwości mleka. Popularne były kąpiele w mleku, które miały działanie odmładzające i upiększające. Najbardziej znana z takich mlecznych kąpieli była Kleopatra. Dlaczego akurat mleko jest tak skuteczne w pielęgnacji skóry? Bo ma właściwości natłuszczające, nawilżające i odżywcze.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna