Jakie są objawy wrzodów żołądka?

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ NA:

Szczególnie w okresie wiosennym, wrzody żołądka atakują z podwójną siłą. Przyczyną są zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmie pod wpływem zmiany pogody. Jakie są objawy wrzodów żołądka?

Główną przyczyn jest zakażenie bakterią helicobacter pylori. Innym powodem jest nadużywanie leków przeciwbólowych. Nie bez znaczenia jest również stres i nieregularny tryb życia. To bardzo dokuczliwa dolegliwość, którą trudno wyleczyć i często nawraca w najmniej oczekiwanych momentach.

Czytaj także:  Wałęsa o koronawirusie: Los nam pogroził palcem

Jakie są główne objawy wrzodów żołądka? Przede wszystkim zgaga i mdłości, co jest spowodowane cofaniem się soków żołądkowych. Mogą pojawiać się nawet wymioty, które czasem ustępują po jedzeniu. Może pojawić się w kale krew, wtedy koniecznie należy zgłosić się do lekarza na leczenie. Z wrzodami łączy się uczucie pełności oraz tak zwane bóle głodowe.

Czytaj także:  REKORD ZAKAŻEŃ W POLSCE!

Nieleczone wrzody żołądka mogą powodować krwawienia wewnętrzne, które są bardzo niebezpieczne. Jak informuje redakcja Women’s Health, oprócz zaleconych leków konieczna jest także dieta. Należy odstawić kawę, papierosy, ostre przyprawy i alkohol.

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ NA:

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.