Szczególnie w okresie wiosennym, wrzody żołądka atakują z podwójną siłą. Przyczyną są zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmie pod wpływem zmiany pogody. Jakie są objawy wrzodów żołądka?

Główną przyczyn jest zakażenie bakterią helicobacter pylori. Innym powodem jest nadużywanie leków przeciwbólowych. Nie bez znaczenia jest również stres i nieregularny tryb życia. To bardzo dokuczliwa dolegliwość, którą trudno wyleczyć i często nawraca w najmniej oczekiwanych momentach.

Jakie są główne objawy wrzodów żołądka? Przede wszystkim zgaga i mdłości, co jest spowodowane cofaniem się soków żołądkowych. Mogą pojawiać się nawet wymioty, które czasem ustępują po jedzeniu. Może pojawić się w kale krew, wtedy koniecznie należy zgłosić się do lekarza na leczenie. Z wrzodami łączy się uczucie pełności oraz tak zwane bóle głodowe.

Nieleczone wrzody żołądka mogą powodować krwawienia wewnętrzne, które są bardzo niebezpieczne. Jak informuje redakcja Women’s Health, oprócz zaleconych leków konieczna jest także dieta. Należy odstawić kawę, papierosy, ostre przyprawy i alkohol.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę