Jakie są zasady zakazu wychodzenia dzieci z domu?

REKLAMA

Ostatnie obostrzenia rządowe, związane z pandemią, wprowadziły niemałe zamieszanie. W pierwszej wersji padło stwierdzenie, że między 8 a 16 dzieci nie mogą same wychodzić z domu. Rodzice, którzy pracują zastanawiali się jak w takim razie mają dotrzeć do szkoły. Teraz wszystko jest już jasne!

Zakaz wychodzenia z domu dotyczy dzieci w wieku do lat 16 bez opiekuna w godzinach od 8:00 do 16:00. Nowe obostrzenia obowiązujące od soboty 24 października. Natomiast w rządowym komunikacje można przeczytać, że zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, a także w weekendy i dni wolne od nauki. Dzięki temu zapisowi, wiele rodziców odetchnęło z ulgą.

REKLAMA

Jak informuje redakcja gazety.pl, taki zakaz wychodzenia z domu dla młodzieży ma doprowadzić do zmniejszenia się liczby osób poruszających się po ulicach, a co za tym idzie zwiększenia dystansu społecznego w przestrzeni publicznej. W tym czasie ponadto młodzież od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż powinna skupić się na zajęciach lekcyjnych, które mają być prowadzone w formie e-learningu.