Jakubiak o Kukizie: Od lat szuka frajerów

Były poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak skrytykował w mediach społecznościowych Pawła Kukiza za jego ostatnie wypowiedzi na temat ruchu Szymona Hołowni Polska 2050.

   

Kukiz w wywiadzie dla RMF FM ocenił szanse Hołowni na odegranie znaczącej roli na polskiej scenie politycznej. W jego ocenie były kandydat na prezydenta „nie jest zagrożeniem dla żadnej partii”.

– Nad czym ubolewam, bo gdyby Szymon Hołownia wystąpił z postulatami nadania władzy obywatelom, a przynajmniej zwiększenia roli obywateli we władzy, czy kontroli nad władzą w trakcie kadencji, gdyby taki komunikat głosił, to ja bym do tego Szymona pojechał natychmiast – oświadczył lider Kukiz’15.

   

Do słów Kukiza odniósł się Jakubiak. Stwierdził, że szef jego byłej partii powinien zbudować koalicję na rzecz „państwa obywatelskiego”. Przy okazji wytknął Kukizowi lenistwo i liczenie na naiwność innych.

„Moim zdaniem, zamiast ogarnąć się i zbudować wraz z innymi silną koalicję na rzecz Państwa obywatelskiego, to Paweł od lat szuka frajerów, którzy naprawią Polskę za niego”, napisał Marek Jakubiak na Twitterze.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News