Były poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak skrytykował w mediach społecznościowych Pawła Kukiza za jego ostatnie wypowiedzi na temat ruchu Szymona Hołowni Polska 2050.

Kukiz w wywiadzie dla RMF FM ocenił szanse Hołowni na odegranie znaczącej roli na polskiej scenie politycznej. W jego ocenie były kandydat na prezydenta „nie jest zagrożeniem dla żadnej partii”.

– Nad czym ubolewam, bo gdyby Szymon Hołownia wystąpił z postulatami nadania władzy obywatelom, a przynajmniej zwiększenia roli obywateli we władzy, czy kontroli nad władzą w trakcie kadencji, gdyby taki komunikat głosił, to ja bym do tego Szymona pojechał natychmiast – oświadczył lider Kukiz’15.

Do słów Kukiza odniósł się Jakubiak. Stwierdził, że szef jego byłej partii powinien zbudować koalicję na rzecz „państwa obywatelskiego”. Przy okazji wytknął Kukizowi lenistwo i liczenie na naiwność innych.

„Moim zdaniem, zamiast ogarnąć się i zbudować wraz z innymi silną koalicję na rzecz Państwa obywatelskiego, to Paweł od lat szuka frajerów, którzy naprawią Polskę za niego”, napisał Marek Jakubiak na Twitterze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę