Były minister środowiska, poseł Prawa i Sprawiedliwości, prof. Jan Szyszko zmarł w wieku 75 lat. Informację o jego śmierci na Twitterze przekazał prezydent, Andrzej Duda dodając, że polityk zmarł dziś przed południem.

,,Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua… RiP” – brzmi treść wpisu, jaki Andrzej Duda zamieścił na swoim koncie na Twitterze.

Prof. Jan Szyszko z wykształcenia był leśnikiem, a także nauczycielem akademickim. W ostatnich latach XX wieku sprawował funkcję ministra ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa, podobnie jak w okresie od 2005 do 2007 roku i od 2015 do 2018 roku. Ponadto zasiadał w Sejmie czterech ostatnich kadencji.

Szyszko w trakcie swojej kariery w latach 1993-1994 kierował Krajowym Zarządem Parków Narodowych, zaś tytuł profesora uzyskał w 2011 roku. W tegorocznych wyborach parlamentarnych startował do Sejmu z miejsca nr 4 w okręgu nr 20.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna