W czwartek Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło nazwiska kandydatów na prezydentów miast w wyborach samorządowych, które odbędą się jesienią tego roku. Janusz Szewczak, poseł PiS i główny ekonomista Kasy Krajowej SKOK, w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl bardzo wysoko ocenił zaproponowane przez zarząd partii kandydatury na włodarzy Warszawy i Krakowa. Zdaniem posła PiS, trudno było o lepszy wybór niż Patryk Jaki i Małgorzata Wassermann.

– Świetna kandydatura i bardzo się z niej cieszę – odpowiedział Szewczak zapytany, czy Jarosław Kaczyński podjął dobrą decyzję, by to Patryk Jaki został kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

– Warszawa potrzebuje szeryfa, który zrobi porządek z patologiami i mafijnymi układami. Udowodnił już, że jest człowiekiem walki, człowiekiem czynu, że jest wrażliwy na ludzką krzywdę. Sukcesy prowadzonej przez niego Komisji Weryfikacyjnej są niepodważalne. Wielu warszawskich lokatorów zdaje sobie sprawę, że jest to polityk, który wyczyści tę stajnie Augiasza. Patryk Jaki może przyciągnąć młodych ludzi, którzy do tej pory lekceważyli wybory samorządowe – ocenił poseł PiS.

W opinii Janusza Szewczaka, podobnie doskonałym posunięciem PiS jest wystawienie Małgorzaty Wassermann w wyścigu o prezydenturę Krakowa.

– To jest perła w koronie. Kraków zasługuje wreszcie na nazwisko Wassermann w ratuszu. Pani poseł pokazała swój profesjonalizm, dociekliwość i racjonalność w Komisji ds. Amber Gold. Potrafiła ukrócić szaleństwa posła Brejzy, który koniecznie chciał udowodnić inne tezy niż te, które przynosiła rzeczywistość. Pani poseł ma dobry kontakt z ludźmi, potrafi wsłuchać się w ludzkie problemy. To doskonała kandydatura z gigantyczną szansą na zwycięstwo – powiedział ekonomista Kasy Krajowej SKOK.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna