Japońska agencja prasowa Koydo poinformowała we wtorek, że firma Ushio wprowadziła na rynek lampę UV, która zabija koronawirusa. Istotne jest to, że urządzenie o nazwie Care222 nie zagraża przy tym zdrowiu ludzi.

Zdaniem agencji lampa, która powstała we współpracy z Uniwersytetem Columbia w Nowym Jorku, jest pierwszą tego typu na świecie. Badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Hiroszimie potwierdziły, że skutecznie niszczy COVID-19.

Producent poinformował, że urządzenie emitujące światło ultrafioletowe stosowane będzie do dezynfekcji pomieszczeń, w których najczęściej przebywają ludzie. Wymieniono tu między innymi środki komunikacji, w tym pociągi i autobusy, biura oraz windy.

Światło ultrafioletowe od wielu lat wykorzystywane jest w medycynie czy przemyśle spożywczym do dezynfekcji. Stosowane do tego fale o długości 254 nanometrów są jednak niezwykle groźne dla ludzi, gdyż wywołują zmiany w DNA, jak również mają zły wpływ na oczy i skórę. Natomiast lampa Care222, emitując fale o długości 222 nanometrów, jest całkowicie nieszkodliwa dla organizmów ludzkich.

Care222 kosztuje 300 tys. jenów, czyli około 2,86 tys. dolarów. Obecnie firma Ushio przyjmuje wyłącznie zamówienia od placówek medycznych, jednak po zwiększeniu produkcji będzie sprzedawać lampę wszystkim klientom.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę