Jerzy Owsiak pozwie TVP!

   

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak zapowiedział na dzisiejszej konferencji prasowej, że pozwie Telewizję Polską za animację autorstwa Barbary Pieli „Plastusie”.

Wywołujący kontrowersje odcinek „Plastusiów” ukazał się w programie „Minęła 20” na antenie TVP INFO w ubiegły czwartek. W animacji pojawiła się kukiełka Jerzego Owsiaka i byłej prezydent Warszawy Hanny Gronkieiwcz-Waltz. W jednej ze scen postać szefa WOŚP przekazuje zebrane pieniądze byłej prezydent stolicy. Ponadto na jednym z banknotów pojawiła się gwiazda Dawida.

   

Podczas zorganizowanej przez siebie konferencji Jerzy Owsiak nie krył oburzenia. „Tam po prostu były treści, których powinniśmy się wszyscy wstydzić. I ci, którzy to lepią, i ci, którzy to emitują. Nie oglądajmy tego! – powiedział szef WOŚP.

Jerzy Owsiak w ten sposób uzasadnił złożenie pozwu przeciwko TVP. Nie była to jednak jego pierwsza wypowiedź krytykująca animację Barbary Pieli. Tuż po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza twórca WOŚP oświadczył: „Jeżeli mnie nie będzie, to może wszystkim tym szaleńcom, którzy mają nazistowskie pomysły – z plasteliną włącznie – pani Barbara Piela; uraziła pani bardzo mnie, bardzo mnie pani uraziła. Poczułem się istotnie jak w Auschwitz – i pani to zrobiła”.

   
Udostępnij:
     

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę