Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak zapowiedział na dzisiejszej konferencji prasowej, że pozwie Telewizję Polską za animację autorstwa Barbary Pieli „Plastusie”.

Wywołujący kontrowersje odcinek „Plastusiów” ukazał się w programie „Minęła 20” na antenie TVP INFO w ubiegły czwartek. W animacji pojawiła się kukiełka Jerzego Owsiaka i byłej prezydent Warszawy Hanny Gronkieiwcz-Waltz. W jednej ze scen postać szefa WOŚP przekazuje zebrane pieniądze byłej prezydent stolicy. Ponadto na jednym z banknotów pojawiła się gwiazda Dawida.

Podczas zorganizowanej przez siebie konferencji Jerzy Owsiak nie krył oburzenia. „Tam po prostu były treści, których powinniśmy się wszyscy wstydzić. I ci, którzy to lepią, i ci, którzy to emitują. Nie oglądajmy tego! – powiedział szef WOŚP.

Jerzy Owsiak w ten sposób uzasadnił złożenie pozwu przeciwko TVP. Nie była to jednak jego pierwsza wypowiedź krytykująca animację Barbary Pieli. Tuż po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza twórca WOŚP oświadczył: „Jeżeli mnie nie będzie, to może wszystkim tym szaleńcom, którzy mają nazistowskie pomysły – z plasteliną włącznie – pani Barbara Piela; uraziła pani bardzo mnie, bardzo mnie pani uraziła. Poczułem się istotnie jak w Auschwitz – i pani to zrobiła”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę