Idealnie miękki koc
YouTube | Do It On A Dime

Jesień zawitała do nas na dobre. Każdy z nas uwielbia w tę porę roku spędzać wieczory na kanapie z gorącą herbatą i idealnie miękkim kocem. Niestety, czasem koce, których używamy już przez długi czas tracą swoją miękkość i stają się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Czy w takiej sytuacji musimy kupić nowy koc? Okazuje się, że nic bardziej mylnego!

Koniecznie sprawdź ten sposób!

Przy pomocy zaledwie jednego produktu możemy przywrócić kocu dawną miękkość, za którą tak tęsknimy. Wystarczy, że podczas przygotowywania prania do bębna wsypiemy dwie łyżeczki sody oczyszczonej. Ten produkt, który z reguły pomaga nam w kuchni, świetnie poradzi sobie ze zmiękczeniem koca, a dodatkowo nada mu intensywnego, świeżego zapachu.

Jak zadbać o koce?

Aby jak najdłużej zachować miękkość koca musimy pamiętać także o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim podczas prania koców nie powinniśmy stosować żadnych silnych detergentów. Mogą one bowiem osiadać na włóknach koca i powodować ich niszczenie. Co więcej, koce powinniśmy prać maksymalnie w 40 stopniach i warto nastawić je na osobne pranie, a nie umieszczać w pralce razem z ręcznikami czy ubraniami.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę