REKLAMA

Pralka
YouTube | Maja Dunn

Wszyscy uwielbiamy, kiedy w naszym domu pojawia się nowe urządzenie. Jest idealnie czyste, pięknie pachnie i świetnie wygląda. Niestety, po pewnym czasie jego używania wyraźnie widać na nim znaki czasu.

REKLAMA

Wypróbuj trik z kwaskiem cytrynowym

Tak też jest z pralką. Kiedy używamy jej już przez dłuższy czas, z jej bębna zaczyna wydobywać się niezbyt przyjemny zapach. Może on wynikać z faktu, że we wnętrzu sprzętu zaczynają rozwijać się grzyby i pleśń. Pralka to bowiem idealne środowisko do ich rozwoju. Jak temu zapobiec?

Sposób na wyczyszczenie naszej pralki jest banalny, a zarazem bardzo tani. Okazuje się bowiem, że z pleśnią i grzybami świetnie poradzi sobie kwasek cytrynowy. Do pojemnika na detergenty wsypujemy około 120 gramów kwasku cytrynowego. Następnie włączamy w naszej pralce program z wyższą temperaturą i możliwie najdłuższy.

REKLAMA

Płyn do higieny jamy ustnej także może się przydać!

Dzięki kwaskowi pozbędziemy się pleśni i grzybów, które pojawiły się w naszej pralce, a dzięki temu pożegnamy brzydki zapach. Co ciekawe, podobny efekt uzyskamy, jeśli zamiast kwasku cytrynowego dodamy płyn do płukania jamy ustnej!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA