Jajka sadzone przywierają do patelni

Jajka sadzone uważa się za jedną z najlepszych opcji śniadaniowych, gdyż mogą dostarczyć nam wiele energii na początku dnia. Niestety czasami przywierają do patelni, co mocno nas irytuje. Na szczęście można temu zapobiec, wystarczy zastosować przedstawiony tutaj sposób.

Smacznym jajkom sadzonym trudno się oprzeć, ale najpierw musimy wiedzieć, jak uniknąć niepowodzeń w ich przyrządzeniu. Niewiele osób spodziewałoby się, że przygotowanie tego dania będzie znacznie łatwiejsze.

Nie można zaprzeczyć, że jajka sadzone są klasycznym przysmakiem. Nie bez powodu niektórzy jedzą je prawie codziennie. Niestety czasami nasze jajka przywierają do patelni.

Jajka często pojawiają się na naszym stole w różnych formach. Niedawno pisaliśmy o sposobie na przygotowanie dobrej jajecznicy. Dziś skupiamy się na sadzonych jajkach. Co możemy zrobić, aby były lepsze?

Jajka sadzone przywierają do patelni? Wypróbuj ten sposób!

Jajka sadzone przyklejone do patelni doprowadzają do złości wiele osób. Dzięki zwykłej mące możemy uniknąć tej sytuacji. Gdy na patelni jest gorący tłuszcz, należy ja posypać. Zrumieniona mąka zapobiegnie przywieraniu jajek do talerza.

Oczywiście możemy też smażyć jajka w bardziej niecodzienny sposób, czyli na śmietanie. Staje się on obecnie coraz bardziej popularny. Efekt ten z pewnością przyciągnie członków rodziny, którzy domagają się dokładki. Śmietanka jest głównym składnikiem masła i zawiera dużo tłuszczu. Warto wspomnieć, że produkt ​​nadaje jajkom delikatniejszy smak.

Jeśli zależy nam na tym, aby jajka sadzone były nieskazitelne, pamiętajmy o natychmiastowym rozbiciu ich na gorącą patelnię. Zwykle wystarczy im kilka minut i możemy zacząć już jeść.

Jajka sadzone możemy przygotować też w inny ciekawy sposób.

Niektórzy miłośnicy jedzenia używają tej techniki od dawna. Wystarczy przykryć garnek pokrywką , a jajka sadzone usmażą się szybciej i równomiernie, a tłuszcz w garnku nie będzie się rozpryskiwał .


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!