Niestety koronawirus z pewnością wkrótce dotrze do Polski. NFZ uruchomiło specjalną infolinię, gdzie można w każdej chwili skonsultować jak zachować się w konkretnej sytuacji. Najważniejsze aby mieć świadomość, jakie objawy mogą oznaczać zarażenie koronawirusem. Należy wtedy bezzwłocznie skontaktować się z sanepidem, który powie co dalej zrobić. Chodzi o to, aby w międzyczasie nikogo nie zarazić!

Ministerstwo Zdrowia opublikowało na Twitterze ostrzeżenie do osób, które przyjeżdżają z północnych Włoch lub Chin. Jeżeli mają objawy takie jak gorączka, kaszel, duszność czy problemy z oddychaniem, powinny bezzwłocznie skontaktować się telefonicznie z sanepidem. Wtedy jak najszybciej będą przyjęte bezpośrednio na oddział zakaźny. Jeżeli objawów nie ma to i tak przez 14 dni należy mierzyć temperaturę i kontrolować swój stan zdrowia. Do sanepidu należy też zadzwonić, jeśli ktoś miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Jak informuje redakcja Wprost, na antenie Radia Zet, wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że do tej pory w Polsce nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Ponadto, wszyscy podróżni z Chin i północnych Włoch będą mieli mierzoną temperaturę na polskich lotniskach.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę