Jest wniosek o aresztowanie byłego szefa KNP! Markowi Ch. grozi nawet 10 lat więzienia!

Prokurator Tomasz Tadla poinformował w środę, że jest już gotowy wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Ch. Podejrzany o złożenie korupcyjnej propozycji właścicielowi Getin Noble Banku Leszkowi Czarneckiemu spędzi w areszcie dwa miesiące.

   

„Prokurator po przeprowadzeniu czynności procesowych, w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, z uwagi na obawę matactwa i grożącą podejrzanemu wysoką karę, skieruje do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania”, napisała w komunikacie Prokuratura Krajowa w Katowicach, uzasadniając swoją decyzję w sprawie Marka Ch.

Były szef KNF został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne we wtorek rano. Z Warszawy przewieziono go na przesłuchanie do Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie zeznawał do godziny 22. Marek Ch. spędził noc w policyjnej izbie zatrzymań, po czym w środę rano przesłuchanie wznowiono. Prokurator Tadla wyjaśnił, że tak długi czas przesłuchania wynika z „ogromnej ilości dokumentów, dowodów, które w sprawie są zabezpieczone”.

   

Adwokat Marka Ch. poinformował, że jego klientowi postawiono zarzut z art 231 par. 2 Kodeksu Karnego, dotyczący „przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę”. Byłemu szefowi KNF grozi do 10 lat więzienia. Marek Ch. nie przyznaje się do winy.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News