Jak poinformowała BBC, grupa młodych brytyjskich neonazistów uważa, że książę Harry powinien zostać zastrzelony, gdyż jest „zdrajcą rasy”. Przyczyną jest poślubienie przez następcę tronu w maju 2018 roku amerykańskiej aktorki Meghan Markle, która jest mulatką. „See ya later race traitor”, czyli „Do zobaczenia zdrajco rasy”, napisano w wezwaniu do zamachu.

Liderem grupy o nazwie Dywizja Sonnenkrieg działającej w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych – według rozgłośni – był 21-letni Andrew Dymock. Zaprzeczył on jednak, by nawoływał do zabicia księcia Harry’ego.

Innym z członków grupy, którego zadaniem było m.in. rozpowszechnianie w internecie informacji propagandowych dotyczących bojówki, okazał się 17-letni Oskar Koczorowski z Londynu.

W ostatnich miesiącach grupa Dywizja Sonnenkrieg rozesłała do swoich członków w Anglii i USA, posługujących się pseudonimami, setki wiadomości dotyczących rasizmu, przemocy, mizoginii oraz prowadzenia akcji propagandowych mających na celu spopularyzowanie Dywizji Sonnenkrieg. Wśród nich było wezwanie do dokonania zamachu na księcia Harry’ego.

W innych postach, ale także w rozmowach, do których dotarło BBC, nawoływano do podjęcia działalności terrorystycznej oraz zbudowania nowego państwa narodowosocjalistycznego. Postulowano np. zabicie wszystkich policjantów i „zgwałcenie ich na śmierć”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę