„Jest zdrajcą rasy”. Neonaziści chcą zamordować księcia Harry’ego!

Jak poinformowała BBC, grupa młodych brytyjskich neonazistów uważa, że książę Harry powinien zostać zastrzelony, gdyż jest „zdrajcą rasy”. Przyczyną jest poślubienie przez następcę tronu w maju 2018 roku amerykańskiej aktorki Meghan Markle, która jest mulatką. „See ya later race traitor”, czyli „Do zobaczenia zdrajco rasy”, napisano w wezwaniu do zamachu.

   

Liderem grupy o nazwie Dywizja Sonnenkrieg działającej w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych – według rozgłośni – był 21-letni Andrew Dymock. Zaprzeczył on jednak, by nawoływał do zabicia księcia Harry’ego.

Innym z członków grupy, którego zadaniem było m.in. rozpowszechnianie w internecie informacji propagandowych dotyczących bojówki, okazał się 17-letni Oskar Koczorowski z Londynu.

   

W ostatnich miesiącach grupa Dywizja Sonnenkrieg rozesłała do swoich członków w Anglii i USA, posługujących się pseudonimami, setki wiadomości dotyczących rasizmu, przemocy, mizoginii oraz prowadzenia akcji propagandowych mających na celu spopularyzowanie Dywizji Sonnenkrieg. Wśród nich było wezwanie do dokonania zamachu na księcia Harry’ego.

W innych postach, ale także w rozmowach, do których dotarło BBC, nawoływano do podjęcia działalności terrorystycznej oraz zbudowania nowego państwa narodowosocjalistycznego. Postulowano np. zabicie wszystkich policjantów i „zgwałcenie ich na śmierć”.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News